UDOSTĘPNIJ
fot. twitter.com/dandryeu

W jednym z kościołów znajdujących się w Paryżu miała miejsce policyjna pacyfikacja wiernych i duchownych podczas odprawianej mszy. Wszystko zostało uchwycone na nagraniach, które natychmiast trafiły do sieci. 

Z informacji jakie podają francuskie media wynika, że do pacyfikacji katolickiej świątyni doszło w związku ze sprzeciwem lokalnych wiernych, którzy nie zgadzają się na wyburzenie budynku. Na miejscu kościoła, który został sprzedany agencji nieruchomości ma bowiem stanąć parking i apartamenty.

Mimo, że świątynia była oficjalnie zamknięta już od roku to wierni zbierali się w niej regularnie na mszę świętą.

Tak było do dzisiaj rano, gdy do akcji wkroczyła francuska policja, która przy użyciu siły wyprowadziła wszystkich wiernych i księdza odprawiającego mszę.

Na nagraniach jakie pojawiły się w sieci widać, jak w trakcie mszy policja forsuje zabarykadowane przez wiernych drzwi kościoła. Po wkroczeniu do budynku na ziemi ląduje jeden z ministrantów. Ksiądz odprawiający mszę został wyprowadzony w asyście policji. To samo, mimo oporu, spotkało wiernych.

koskos2

Nagranie można obejrzeć również pod tym linkiem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTen chłopiec palił nałogowo w wieku dwóch lat. Tak wygląda dzisiaj
Następny artykułPokemon GO to dopiero początek serii. Wkrótce Harry Potter
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również