UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Eric Pouhier / Eric Draper

Na łamach magazynu „Scarp de’tenis” papież Franciszek opowiedział poruszającą historię o spotkaniu Jana Pawła II z bezdomnym Polakiem. Spotkanie było wyjątkowe, z jednego powodu.

Wydarzenie miało miejsce wiele lat temu. Jan Paweł II dowiedział się, że na ulicach Rzymu mieszka Polak, który bardzo chce się spotkać z polskim papieżem. Zaciekawiony papież poprosił swoich podwładnych, by przyprowadzili bezdomnego na prywatną audiencję.

Gdy bezdomny Polak stanął przed Janem Pawłem II, przez chwilę patrzyli sobie w oczy. W pewnym momencie wpadli sobie w ramiona, ponieważ okazało się, że bezdomny Polak jest… kolegą papieża z seminarium i ostatni raz widzieli się ponad 40 lat wcześniej.

Na koniec audiencji bezdomny kolega papieża poprosił go o spowiedź. Na tym nie koniec – gdy Jan Paweł II spełnił jego prośbę, kolega papieża powiedział „teraz Twoja kolej” i go wyspowiadał.

Jak przekonuje Franciszek, wspomniany w historii bezdomny po spotkaniu z papieżem powrócił do normalnego życia i został kapelanem w szpitalu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSoros przekazał muzułmańskim imigrantom polskie adresy
Następny artykułNiemcy zmienili zdanie. Będą naciskać na polski rząd
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również