UDOSTĘPNIJ

?Raj jest otwarty dla całego bożego stworzenia? – powiedział ostatnio papież Franciszek kierując te słowa do małego chłopca, któremu umarł ukochany pies. Wypowiedź robi furorę, ponieważ nie jest zogdna z dotychczasową doktryną Kościoła, który utrzymuje, że zwierzęta nie mają duszy.

?Papież Franciszek dał już nadzieję homoseksualistom, rozwodnikom i zwolennikom teorii Wielkiego Wybuchu. Teraz przyszedł czas na miłośników zwierząt i wegan? ? nie bez ironii donosi New York Times.

– Moja skrzynka pocztowa błyskawicznie została zalana powodzią wiadomości ? opowiada Christine Gutleben, dyrektor Humane Society, największej w Stanach Zjednoczonych grupy zajmującej się obroną zwierząt. – Niemal natychmiast wszyscy zaczęli to roztrząsać!

Aktywiści twierdzą też, że to kolejny dowód na to, że papieskie imię Franciszek nie zostało wybrane bez przyczyny ? ten święty jest przecież kojarzony głównie z ubóstwem i dbaniem o ?braci mniejszych?.

Słowami papieża zachwycili się też weganie, którzy liczą, że biskup Rzymu zacznie zachęcać katolików do niejedzenia zwierząt. – Zwierzęta nie należą do nas, należą do boga. Musimy na nowo przemyśleć to, jak się wobec nich zachowujemy ? powiedziała Sarah Withrow King, chrześcijanka zaangażowana w działania organizacji PETA.

źródło: newsweek.pl

7 KOMENTARZY

  1. Jakby kto poczytal Nowy Testament to bedzie wiedzial,ze Bog dal ludziom i zwierzeta do jedzenia " Bardzo jednak zgłodniał i chciał jeść. Kiedy mu przygotowywano, wpadł w uniesienie+ 11 i zobaczył niebo otwarte+ oraz jakieś naczynie, które zstępowało niczym wielka lniana płachta spuszczana za cztery końce na ziemię; 12 były w nim wszelkiego rodzaju stworzenia czworonożne i ziemskie stworzenia pełzające, i ptaki nieba.+ 13 I dobiegł do niego głos: ?Wstań, Piotrze, zarzynaj i jedz!?+ 14 Lecz Piotr rzekł: ?Ależ nie, Panie, gdyż nigdy nie zjadłem nic skalanego i nieczystego?.+ 15 I znowu, po raz drugi, głos rzekł do niego: ?Przestań nazywać skalanym+ to, co Bóg oczyścił?. 16 Nastąpiło to po raz trzeci i owo naczynie natychmiast zostało zabrane do nieba.+" Dzieje 10:10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ