Strona Główna Wiadomości Finlandia: Nacjonaliści organizują patrole przeciw imigrantom

Finlandia: Nacjonaliści organizują patrole przeciw imigrantom

UDOSTĘPNIJ

W stolicy Finlandii Helsinkach tamtejsi nacjonaliści zorganizowali patrole. Jak twierdzą, jest to odpowiedź na działalność gangu złożonego z 50 imigrantów z Azji, Afryki oraz Romów, który napadał na Finów. 

Inicjatorami pomysłu są aktywiści z Fińskiego Ruchu Oporu. Nocami patrolują miasto, w rejonach gdzie najczęściej dochodziło do brutalnych napaści, czyli przede wszystkim w obrębie stołecznych parków.

Podczas patroli nacjonaliści dyskutują również z obywatelami i rozdają materiały polityczne. Zapowiedzieli już kontynuację tego typu działań, które postrzegają jako „praktyczną realizację służby na rzecz narodu”. Podobne akcje w ubiegłym roku zorganizowali działacze Szwedzkiego Ruchu Oporu.

W 2012 roku Finlandia zechciała być „rajem dla imigrantów”, w związku z brakiem rąk do pracy. W tym samym roku przyjęła rekordową ilość imigrantów, czyli 10 tysięcy. Jednym z powodów wzrostu była zmiana ustawodawstwa fińskiego i skrócenie czasu trwania wymogów dotyczących stałego pobytu w tym kraju (do czterech lat).

Obecnie w Finlandii żyje 5,3 miliony osób. Trzeba zaznaczyć, że odsetek obcokrajowców wynosi jedynie 2,5 procent, co jest jednym z najniższym wyników w Unii Europejskiej. Większość imigrantów to Szwedzi, Rosjanie i Estończycy.

źródło: nacjonalista.pl

9 KOMENTARZY

  1. To po co ta Unia? Po co te nie dotrzymane obietnice. Oni brali czyny udział w rozróbach z Adolfem Hitlerem. Mogę wam powiedzieć. Że chyba tylko Japończykami można śmiało porozmawiać o wojnie. A dlaczego. Bo mają komunizm i nie są tam ludzie bogaci. Mało zarabiają. Palma im nie odbija bo nie mają tak dobrze jak państwa zachodnie. co brały czyny udział w masowych mordach ludzi i eksperymentach. Porywają podobno na nowo ludzi do badań ale teraz po cichu. Powiem tyle oni chcą tylko imigrantów. Interesuje ich tylko tani pracownik i DNA. A jak nie wiedzą o czym mowa to w mordę im dać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ