UDOSTĘPNIJ

Tego nad Polską jeszcze nie było. Teraz po raz pierwszy można będzie zobaczyć, to fenomenalne zjawisko, które dotąd było kojarzone jedynie z rejonami okołobiegunowymi. Jak mówią meteorologowie, w piątek wieczorem musimy obserwować niebo.

Mowa oczywiście o zorzy polarnej, która tym razem ma pojawić się nad Polską. Wszystko dzięki wyjątkowo silnej aktywności Słońca. Nasza gwiazda we wtorek w ciągu 12 godzin z rejonu oznaczonego jako AR2673 wyemitowała 12 potężnych rozbłysków klasy M. Oznacza to, że fala biegnąca ku ziemi jest naprawdę silna.

– Pierwszych efektów rozbłysków sprzed dwóch dni spodziewamy się już dziś w nocy. Obserwatorzy na dużych szerokościach geograficznych mogą spodziewać się wystąpienia silniejszych niż zwykle zórz polarnych, które potrwają do weekendu. Jednak najlepsze dopiero przed nami – czytamy na profilu facebookowym „Z głową w gwiazdach”.

Dzięki ogromnej sile ładunków zorze mają pojawić się także w Polsce. Te mają być widoczne w piątek wieczorem na północnym horyzoncie. Największą szansę na ich ujrzenie mają mieszkańcy wybrzeża. Należy jednak pamiętać, że oprócz wyjątkowego piękna zjawiska, to niesie ze sobą także zagrożenie – może doprowadzić do problemów w działaniu wszelkich urządzeń elektrycznych.

źródło: onet.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również