UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/milomoire

Milo Moire, feministyczna artystka została aresztowana za publiczne zgorszenie podczas wykonywanego przez siebie „performance”. Występ artystki polegał bowiem na obmacywaniu jej przez przechodniów po piersiach i genitaliach. 

Milo Moire, która określa się jako feministyczna artystka, malarka i performerka, postanowiła swój kolejny „performance” przeprowadzić na ulicach Düsseldorfu, Londynu i Amsterdamu.

Występ polegał na założeniu na siebie „szklanego pudła” z otworami na ręce dla osób, które zechcą obmacać jej piersi i krocze.

Wydarzenie zorganizowane przez feministyczną artystkę spotkało się z dużym zainteresowaniem, głównie wśród męskiej „publiczności”, którą stanowili przypadkowi przechodnie.

 – Stoję tutaj dzisiaj, by powalczyć o prawa kobiet i seksualne samostanowienie. Kobiety mają prawo same decydować o tym kiedy i gdzie mają być dotykane – oświadczyła przechodniom feministyczna artystka.

Walki o prawa kobiet i sztuki wykonywanej przez Milo Moire najwidoczniej nie docenili funkcjonariusze policji, którzy aresztowali ją za publiczne sianie zgorszenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMimo otwartego złamania nogi, karmi piersią swoje dziecko (video +18)
Następny artykułNorwegowie wypowiedzieli się ws. dołączenia do UE
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również