UDOSTĘPNIJ

Piotr Ikonowicz zabłysnął ostatnio wiedzą twierdząc, iż Kongres Nowej Prawicy to nowi faszyści. Rozumiem, że niektórzy ludzie nie rozróżniają lodówki od pralki i nawet usilne starania nie odwiodą ich od ładowania do bębna jogurtów zamiast prania, aczkolwiek może do części lewizny uda mi się dotrzeć.

Na wstępie powinienem rozpisywać się nad tym, że faszyzm nie jest tym samym co nazizm i utożsamianie tego pierwszego z hitlerowską Rzeszą jest żenujące. Jednakże, tekst nie jest kierowany do małp, dlatego odpuszczę sobie ten temat.

Faszyzm jest doktryną polityczną zakładającą zniesienie wszelkiej autonomii jednostki i społeczeństwa wobec państwa. Czy dla drogiej lewicy koresponduje to z głoszonymi przez korwinistami postulatami uwolnienia obywateli od zbytecznych państwowych łańcuchów?

Lewica zarzuca Kongresowi Nowej Prawicy ?nieludzkie? postulaty likwidacji wszelkich zasiłków i fakt, że korwiniści chcą zostawić pieniądze obywateli w ich kieszeniach i odrzucają przymus wspierania bliźnich. Tymczasem, faszyzm zakłada solidaryzm społeczny. Ten zaś opiera się na założeniu, że wspólny interes wszystkich ludzi jest ważniejszy od indywidualnych celów jednostki. Takie spojrzenie stoi w totalnej opozycji do liberalizmu, który uznaje prymat jednostki nad wspólnotą. Uwaga, Korwin-Mikke i jego stronnicy są modelowymi przykładami tej drugiej opcji.

Gospodarka państwa faszystowskiego to przykład silnego modelu etatystycznej gospodarki rynkowej. O co chodzi? Państwo respektuje istnienie własności prywatnej, aczkolwiek prowadzi bardzo silny interwencjonizm gospodarczy. Polityka ekonomiczna ukierunkowana jest na duże zakłady produkcyjne, co skutkuje zupełnym upadkiem małej i średniej przedsiębiorczości, czyli głównej siły napędowej gospodarki rynkowej.

Ponadto, faszyzm odrzuca gospodarcze współdziałanie z innymi, a więc zakłada wspomaganie własnego przemysłu poprzez nałożenie bardzo wysokich ceł na artykuły importowane. Oznacza to swoistą alienację gospodarczą faszystowskiego państwa.

Jeśli chodzi o bezrobocie, faszyści wybierają etatystyczną metodę walki z problemem, czyli szeroko zakrojone działania państwa finansowane z budżetu. Organizuje się liczne roboty publiczne takiej jak: budowa autostrad, portów czy lotnisk. Wszystkiemu towarzyszy państwowa, darmowa służba zdrowia oraz oświata.

Program Kongresu Nowej Prawicy, a postulaty faszystowskie:

1. Solidaryzm społeczny ? NIE
2. Interwencjonizm państwowy ? NIE
3. Ukierunkowanie polityki ekonomicznej na duże zakłady produkcyjne ? NIE
4. Ochrona własnego przemysłu przez np. cła na towary importowane ? NIE
5. Walka z bezrobociem finansowana z budżetu państwa ? NIE
6. Darmowa służba zdrowia ? NIE
7. Darmowa oświata ? NIE

Jeśli ktoś nadal widzi w Kongresie Nowej Prawicy faszystów niech idzie poszukać jogurtu w pralce.

Mój fanpage: LINK

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWYBORY BEZ WYBORU
Następny artykułMasz prawo nie wierzyć ale Biblię to ty szanuj
Maciej Sobieski
Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta

28 KOMENTARZY

 1. To jest właśnie to. Banda socjal – pseudointelektualistów rzuca wyzwiskami i pojęciami których sama nie rozumie. Najgorsze jest to, że zwykli prości ludzie nie interesujący się polityką łatwo chwytają te słowa których sami nie rozumieją i jedyne co o nich wiedzą to to że są "złe", nalepiają łaty bo tak jest prościej bo tak mówi pani w "Tefałenie" bo nie trzeba myśleć.

 2. To jest właśnie to. Banda socjal – pseudointelektualistów rzuca wyzwiskami i pojęciami których sama nie rozumie. Najgorsze jest to, że zwykli prości ludzie nie interesujący się polityką łatwo chwytają te słowa których sami nie rozumieją i jedyne co o nich wiedzą to to że są "złe", nalepiają łaty bo tak jest prościej bo tak mówi pani w "Tefałenie" bo nie trzeba myśleć.

 3. To jest właśnie to. Banda socjal – pseudointelektualistów rzuca wyzwiskami i pojęciami których sama nie rozumie. Najgorsze jest to, że zwykli prości ludzie nie interesujący się polityką łatwo chwytają te słowa których sami nie rozumieją i jedyne co o nich wiedzą to to że są "złe", nalepiają łaty bo tak jest prościej bo tak mówi pani w "Tefałenie" bo nie trzeba myśleć.

 4. Widzę że lewica od nowa pisze historie. Po pierwsze NSDAP – Social Nacjonaliści (mówi samo za siebie) po drugie faszyści to byli we Włoszech a ich przywódcą był Banito Mussolini. W Niemczech byli "NAZIŚCI" Historii pan Ikonowicz w szkole nie miał czy co ?

 5. Marcin Jędrzejewski Oj tu bym się kłócił. Owszem, są takie inteligentne bestie jak Palikot, którzy świadomie manipulują pewnymi zwrotami, ale nie Ikonowicz to raczej pożyteczny idiota. Nie wiem niestety, do której grupy zaliczyć Szumiego. To człowiek zagadka.

 6. Kamil Boguszewicz I właśnie ta propaganda uczyniła z ludzi zwierzęta którzy rozbijali dzieciom czaszki o chodnik, wyrywały żydom złote zęby i doprowadziły do śmierci głodowej, męczarń i masowych mordów, To nie prawica winna była największych mordów ostatniego wieku, to nie prawica rozstrzelała Polskich oficerów w Katyniu, to nie prawica masowo mordowała żydów w obozach koncentracyjnych, to nie prawica wymordowała miliony osób w związku sowieckim i Ameryce południowej, to nie prawica polowała, mordowała i torturowała akowców, to nie prawica stała razem z Bolszewikami na drugim brzegi wisły podczas gdy niszczono Warszawe, prawicą to byli ci co z tą czerwoną hołotą walczyli i ponieśli śmierć z ich rąk. Nie dość że pan Ikonowicz szkaluje imię obecnych prawicowców to jeszcze obraża tych którzy ponieśli śmierć z socjalistycznych osmolonych łap. Ośmiesza również tych którzy bez większego zaangażowania politycznego walczyli z tym czerwonym zalewem zachodu, prostych ludzi którzy ginęli z rąk tych oprawców.

 7. Program Kongresu Nowej Prawicy, a postulaty NAZIstowskie NSDAP (partia ta miała jakąś nazwę):

  1. KNP Solidaryzm społeczny ? NIE Przymusowy/ NSDAP- TAK Przymusowy
  2. KNP Interwencjonizm państwowy ? NIE / NSDAP – TAK
  3. KNP Ukierunkowanie polityki ekonomicznej na duże zakłady produkcyjne ? NIE/ NSDAP – Tak np. przemysł zbrojny.
  4. KNP Ochrona własnego przemysłu przez np. cła na towary importowane ? NIE/ NSDAP – Tak za wyjątkiem zrabowanych dóbr.
  5. Walka z bezrobociem finansowana z budżetu państwa ? NIE, po co zabierać ludziom aby za chwile im z powrotem oddać ?/ NSDAP – TAK Wszystko w rękach rządu, bezrobotnych zmusić do pracy lub rozstrzelać.
  6. Darmowa służba zdrowia ? NIE ma czegoś takiego jak "Darmowa"/ NSDAP – Tak ale tylko dla Niemców.
  7. Darmowa oświata ? NIE ma czegoś takiego jak "Darmowa"/ NSDAP – Tak ale tylko dla Niemców

  Postulaty PIS/ PO/ PSL /Twojego Ruchy (skróci POPIS) a postulaty NSDAP (Niemieckiej partii nazistowskiej)

  1. POPIS Solidaryzm społeczny ? TAK Przymusowy/ NSDAP- TAK Przymusowy
  2. POPIS Interwencjonizm państwowy ? TAK / NSDAP – TAK
  3. POPIS Ukierunkowanie polityki ekonomicznej na duże zakłady produkcyjne ? Tak i walka z mniejszymi zakładami poprzez system podatkowy / NSDAP – Tak np. przemysł zbrojny.
  4. POPIS Ochrona własnego przemysłu przez np. cła na towary importowane ? Tak za wyjątkiem towarów sprzedawanych przez zachodnich lobbystów / NSDAP – Tak za wyjątkiem zrabowanych dóbr.
  5. Walka z bezrobociem finansowana z budżetu państwa ? TAK zabierać biednym oddając sobie a potem rzucać ochłapy najuboższym/ NSDAP – TAK Wszystko w rękach rządu, bezrobotnych zmusić do pracy lub rozstrzelać.
  6. Darmowa służba zdrowia ? TAK, ale tylko dla najbogatszych bo tylko ich stać aby raz zapłacić w podatku a potem dać w łapę, reszcie biedoty dać "złudzenie" opieki i powolną śmierć w kolejkach do kasy/ NSDAP – Tak ale tylko dla Niemców.
  7. Darmowa oświata ? Tak darmowa z waszych pieniędzy/ NSDAP – Tak ale tylko dla Niemców.

  Zaorane ? Zaorane !

 8. Świetny artykuł, aczkolwiek mam zastrzeżenie co do "darmowej" służby zdrowia i oświaty. Darmowe nigdy nie będą, bo są utrzymywane z budżetu, czyli, de facto, z podatków. Chyba bezpieczniej byłoby określać mianem "bezpłatnej" oświaty i służby zdrowia :)

 9. Świetny artykuł, aczkolwiek mam zastrzeżenie co do "darmowej" służby zdrowia i oświaty. Darmowe nigdy nie będą, bo są utrzymywane z budżetu, czyli, de facto, z podatków. Chyba bezpieczniej byłoby określać mianem "bezpłatnej" oświaty i służby zdrowia :)

 10. "bezpłatnej" ? przecież zapłaciłeś w podatkach, albo w długu publicznym, który kiedyś będziemy musieli spłacić. Ja bym powiedział oświaty i służby zdrowia z przedpłatą a częściowo na kredyt
  .

 11. "bezpłatnej" ? przecież zapłaciłeś w podatkach, albo w długu publicznym, który kiedyś będziemy musieli spłacić. Ja bym powiedział oświaty i służby zdrowia z przedpłatą a częściowo na kredyt
  .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ