UDOSTĘPNIJ
Fot. Instagram/Wladimir Klitschko

Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych na świecie bokserów zapowiedział oficjalnie, że w jego życiu przyszedł czas na ogromne zmiany. Jak potwierdził niemiecki dziennik „Bild”, pięściarz ostatecznie kończy z zawodowym sportem. Jego fani, którzy z niecierpliwością oczekiwali kolejnej walki, są tym zadziwieni.

Po ostatniej porażce w walce z Anthonym Joshuą, Władimir Kliczko zapowiadał otwarcie rewanż. Media prognozowały już nawet, że dojdzie do niego w październiku tego roku. Poza tym bokser pozostawał związany umową z jedną z niemieckich telewizji, w której zapewnił o tym, że stoczy na pewno jeszcze 3 pojedynki.

– 27 lat temu rozpoczęła się moja sportowa przygoda. Nie mogłem podjąć lepszej decyzji w życiu. Nauczyłem się kilku języków, zwiedziłem świat, pomogłem wielu ludziom i rozwinąłem swoje biznesy. W pewnym momencie przychodzi jednak czas na nowe wyzwania. Chcę zacząć nowy etap w życiu – ogłosił jednak Kliczko, czym zadziwił tysiące fanów na całym świecie.

Trzeba przyznać, że długą karierę zakończy on ze zdumiewającym bilansem – na 69 stoczonych walk wygrał on 64, w tym 53 przed czasem. Kibicom boksera bez wątpienia będzie więc brakowało niezwykłych emocji, których od lat im dostarczał.

ZOBACZ TAKŻE

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również