UDOSTĘPNIJ
fot. twitter.com/youtube.com

Młoda blogerka opublikowała serię filmów na temat weganizmu. Jej wypowiedzi wywołały falę krytyki, przede wszystkim dlatego, że porównała jedzenie mięsa do Holocaustu.

20-letnia Sorsha Morava opublikowała serię kontrowersyjnych filmów zatytułowanych „Dlaczego jestem rasistowską, białą weganką” czy „Dlaczego wspierasz Holocaust a ja nie” W swoich filmach porównuje niewolnictwo do przemysłu masarskiego. Twierdzi przy tym, że osoby jedzące mięso są homofobami i wspierają Holocaust.

Jeżeli nie jesteś weganinem, nie możesz być przeciwko dyskryminacji, ponieważ dosłownie dyskryminujesz zwierzęta nie będące ludźmi – twierdzi dziewczyna.

Blogerka wywołała największe oburzenie na Twitterze, gdy opublikowała zdjęcie na którym po jednej stronie był powieszony człowiek a po drugiej świnia. Zdjęcie miało zrównać rasizm z szowinizmem gatunkowym. Użytkownicy portalu szybko zarzucili jej ignorancje i brak podstawowej wiedzy. Inni wściekali się, że dziewczyna porównuje linczowanie czarnoskórych z jedzeniem zwierząt. Jedna z internautek zadała pytanie bloggerce czy na prawdę porównuje 500 lat historii ludobójstwa do jedzenia kotleta schabowego.


Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: mirror.co.uk

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również