UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Platforma Obywatelska RP

Premier Ewa Kopacz w rozmowie z dziennikarzami wyraziła swoje zdanie na temat konsekwencji tego, że Polska głosowana „za” przyjęciem uchodźców, czyli wbrew stanowisku Grupy Wyszehradzkiej. Premier powiedziała, że dla niej najważniejsza jest solidarność z własnym krajem, a dopiero potem z sojusznikami.

Mimo że Polska zagłosowała inaczej niż Czechy, Słowacja oraz Węgry, Kopacz jest przekonana, że rządy tych państw widzą w niej przyjaciółkę, a ona sama traktuje ich jako przyjaciół. Stwierdziła, iż sojusz ten jest dla niej ważny, ale musiała patrzeć przede wszystkim na interes Polski. Jej zdaniem nasz kraj powinien być solidarny z Europą, bowiem w przypadku zagrożenia Europa nam pomoże. Szefowa rządu dodała też, że Polska jest liderem Europy środkowo-wschodniej.

Optymizmu Ewy Kopacz nie podzielają jednak obywatele Czech, Słowacji i Węgier. Największe portale internetowe w tych krajach zalewane są komentarzami krytyki wobec stanowiska Polski. Większość komentujących uważa, że ich kraje zostały zdradzone przez Polskę, nasz kraj jest nazywany krajem sprzedawczyków – o sprawie pisaliśmy tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSiedlce: pierwsza kara za komentarz o nielegalnych imigrantach
Następny artykułBardzo ostro u Olejnik. „Walka” o zdjęcie podbija sieć (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również