UDOSTĘPNIJ

Afrykańscy imigranci znów dali o sobie znać w Eurotunelu. Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek zablokowali przejazd z Francji do Wielkiej Brytanii. Mimo, iż sytuację dało się szybko opanować, to całe przedsięwzięcie spotkało się z krytyką amerykańskich mediów.

Dziennikarze NYT oskarżają Francję i Wlk. Brytanię o brutalność w postępowaniu wobec uchodźców. Dziennik wyraźnie apeluje o „ludzkie postępowanie z imigrantami” i szczególną uwagę zwraca na sąsiadujące z Eurotnelem miasto Calais.

Znajduje się tam obóz, w którym przebywa 3 tysiące imigrantów. Według relacji NYT ludzie są tam bez dostępu do węzłów sanitarnych, a pilnujące ich służby stosują wobec nich przemoc.

Amerykanie zwracają jeszcze uwagę na fakt, że Grecja i Włochy mimo swoich trudności finansowych w przeciwieństwie do bogatych Francji i Wielkiej Brytanii przyjęły już około 180 tys. obcokrajowców.

Pomysł dwójki mocarstw o odsyłaniu imigrantów do ich krajów NYT skomentował jednoznacznie: „żadne z podjętych działań nie stanowi odpowiedzi na obecny kryzys humanitarny”.

Na Youtube zostało umieszczone już nagranie ze szturmu imigrantów na Eurotunel.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również