UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu polska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się w Unii Europejskiej i awansowała na siódmą gospodarkę wspólnoty. Tym samym przegoniliśmy gospodarkę Szwecji i Belgii.

Jak podaje Eurostat PKB Unii Europejskiej w czwartym kwartalne 2014 roku wyniósł 3,9 biliona euro co oznacza wzrost o 113 mld euro. Z kolei polska gospodarka rosła szybciej od od gospodarek takich krajów jak Belgia czy Szwecja co pozwoliło nam je prześcignąć w rankingu najlepszych gospodarek w Europie.

fot. pikio
fot. pikio

Specjaliści wskazują jednak, że nasze tempo rozwoju gospodarki wynika głównie z tego, że wciąż jesteśmy krajem rozwijającym się (w przeciwieństwie do krajów zachodnich UE) co powoduje, że wzrost wydajności pracy i PKB jest szybszy.

Jak wskazuje portal money.pl by wspiąć się wyżej w rankingu będziemy musieli zwiększyć wartość naszej gospodarki o połowę, wtedy wyprzedzimy Holandię, która jest przed nami.

bh, źródło: money.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAndrzej Duda też korzysta z suflera?
Następny artykułZobacz na kogo zagłosują Polacy w drugiej turze (sonda video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również