UDOSTĘPNIJ

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a informacja ta zdecydowanie ucieszyła polityków PiS. Entuzjazm poniósł niektórych za daleko. Europoseł Stanisław Ożóg powtarza za memami zmyślone informacje o babci Donalda Trumpa.

Stanisław Ożóg ucieszył się i przekonuje, że nadchodzi czas polepszenia relacji Polski i USA. Powołał się na korzenie Donalda Trumpa, którego babcia rzekomo miała być Polką. Problem polega na tym, że to bujda.

– Donald Trump wielokrotnie mówił, że szanuje i ceni Naród Polski. Warto też pamiętać, że ma on polskie korzenie, bo jego babcia była lwowianką i Polką. Z tego, co wiem, nigdy się tych korzeni nie wypierał – powiedział Ożóg w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Trump faktycznie ma korzenie europejskie, aczkolwiek ani z Lwowem, ani z Polską nie jest powiązany. Babcie prezydenta USA pochodziły ze Szkocji (Mary MacLeod) oraz z Niemiec (Elisabeth Crist).

Najprawdopodobniej Ożóg znalazł te zmyślone informacje przeglądając memy, w których napisano, że babcia Trumpa nazywała się Elżbieta Jankowska i brała udział w obronie Lwowa. Trump miał obiecać jej, że kiedyś odzyska Lwów i przyłączy go do Polski.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGwiazda Iron Maiden będzie uczyć Polaków przedsiębiorczości
Następny artykułMuzułmanka tłumaczy, dlaczego głosowała na Trumpa
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również