UDOSTĘPNIJ

Ostatnio o kibicach Legii Warszawa zrobiło się głośno na całym świecie, po tym, jak podczas meczu z FK Astana wywiesili mocną sektorówkę. Ta ukazywała małego powstańca warszawskiego i niemieckiego żołnierza, który przykładał mu pistolet do głowy. Kibice stołecznej drużyny właśnie poszli za ciosem i po raz kolejny oddali hołd powstańcom.

W piątek Legia Warszawa zorganizowała uroczystość dla uczestników Powstania Warszawskiego i weteranów wojskowych. Na dziesięć minut przed meczem, który Legia rozgrywała z Piastem Gliwice, na murawę biało-czerwoną flagę wniósł uczestnik Powstania Warszawskiego Jakub Tomasz Nowakowski ps. „Tomek”.

Później do akcji wkroczyła specjalnie zaproszona na tę okazję Orkiestra Narodowa Wojska Polskiego. Ta zagrała najpierw „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, hymn Legii Warszawa, a później „Mazurek Dąbrowskiego”. Cały stadion powstał, by razem śpiewać hymn. W tym momencie kibice Legii rozwiesili długą sektorówkę z napisem „Za przelaną w Powstaniu krew, Warszawa dzisiaj oddaje Wam cześć”.

Wywołało to rozrzewnienie wśród zgromadzonych na trybunach uczestników Powstania Warszawskiego, byłych członków Armii Krajowej i zgrupowania Wolność i Niezawisłość. Z kolei europejskie media, które przyglądały się wydarzeniu na stadionie przy Łazienkowskiej, nie mogą uwierzyć, jak bardzo przywiązani do historii i tradycji są polscy kibice.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również