UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/radiomaryja

Jak donosi „Nasz Dziennik” szef Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polskiego, bp Marek Mendyk, zaapelował na antenie Radia Maryja o więcej krzyży w salach lekcyjnych. Apel padł w kontekście 25 lat nauczania religii w szkołach.

W „bilansie” 25-lecia nauczania religii w polskich szkołach bp Mendyk wskazał przede wszystkim na – według niego – poważny problem dotyczący tego, że krzyże w szkołach zazwyczaj znajdują się jedynie w klasach gdzie nauczana jest religia. Według hierarchy jest to o wiele za mało i nie powinno tak być z uwagi na to, że ponad 90% dzieci i młodzieży uczęszcza na lekcje religii.

W związku z tym przedstawiciel Episkopatu Polski zaapelował, by w każdej sali lekcyjnej w każdej polskiej szkole zawiesić krzyż.

Tam, gdzie nie ma krzyży, trzeba przypominać rodzicom, uświadamiać im, że to jest ważny znak w procesie wychowania młodego człowieka – przekonywał hierarcha.

Jak podkreślił bp Mendyk, powrót nauczania religii katolickiej do szkół 25 lat temu to „opatrznościowe działanie” ponieważ dzięki temu Kościół katolicki może dotrzeć do tej części młodzieży, która nie uczęszczałaby na lekcje religii gdyby się odbywały w przykościelnych salach katechetycznych.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: nasz dziennik/gazeta.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMichalkiewicz: Granice trzeszczą i pękają
Następny artykułPO wzywa PiS do debaty publicznej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również