UDOSTĘPNIJ

Obrona Romana Polańskiego przybiera coraz to bardziej kuriozalne kształty. Znów utwierdzamy się w przekonaniu, że w tym kraju są równi i równiejsi. Gdy na wierzch wychodzi pedofilski skandal z udziałem księdza, media trąbią o zwyrodnialcu i potworze. Gdy w aferę zaangażowany jest pupil salonu, mowa o erotycznym figlarzu w ciżemkach.

Moim zdaniem, jednemu i drugiemu winni rozłupywać klejnoty młotkiem.Jestem świadomy, w jakich okolicznościach Polański stał się pedofilem. Matka 13-latki sama sprowadziła dziecko do domu, a sprawca czynu pojednał się z ofiarą. Jednakże, w moim świecie te elementy mogłyby wpłynąć jedynie na wymiar kary. Skandalem jest fakt, iż reżyser zupełnie uniknie odpowiedzialności, bo jest sławny, ma pieniądze i zasługi dla polskiej kultury. Za haniebny czyn, jakiego dopuścił się Polański, brak kary jest po prostu esencją III RP i lekceważenia prawa.

Daniel Olbrychski w ten sposób wypowiadał się o Romanie Polańskim i jego karze:

„Polański odpokutował już swoje. Nie mógł jeździć do wielu krajów, nie mógł być obywatelem świata” – faktycznie dotkliwa kara. Idąc tą logiką „Sir Daniel” zapewne zgodziłby się z faktem, że zakaz opuszczania Polski byłby adekwatną karą dla Trynkiewicza. W końcu jego czyn był bardziej paskudny niż Polańskiego. Dlatego on powinien mieć zakaz wstępu do wszystkich krajów, wtedy dopiero poczułby, że nie jest obywatelem świata.

” To, co zrobił Polański, było ohydne. Poniósł za to konsekwencje, jest ścigany przez amerykańskie służby. Przypomnę – za czyn w czasach rewolucji obyczajowej. Ale do diabła, Hollywood to nie strażnik moralności, to Kościół stoi na jej straży. No i Roman Polański to nie ksiądz, tylko reżyser” – teraz czas na słowa Moniki Olejnik. Ciekawe, że poruszyła temat rewolucji obyczajowej. Idąc tym tropem, takowa jest niebezpieczna i nie powinniśmy małpować Zachodu. W końcu nie chcemy, by w Polsce działy się takie drastyczne sceny. Zresztą mamy już Kościół. Co jest jeszcze ciekawsze, w Kościele autorytet moralny najbardziej chcą widzieć osoby, które nie są jego częścią.

„Jak ja mam serdecznie dość tych dorocznych dyskusji o Polańskim i mylenia pedofilii z czynem pedofilnym, to tylko ja wiem” – napisała na Twitterze Agnieszka Gozdyra,.To ci dopiero heca! Rozumiem, że Breivik nie jest mordercą, bo tylko raz dopuścił się masakry? Oj, dajmy mu spokój, to był tylko jednorazowy wybryk.

 

13 KOMENTARZY

  1. Otóż to! Największą hańbą jest to, że nie jest on napiętnowany społecznie. Jeżeli choć raz dopuścił się tego rodzaju parafilii powinien przedstawiany być jako dewiant, a nie artysta. Pewne czyny powinny ludzi dyskredytować w społeczeństwie, aby stanowić pewien negatywny wzór.

  2. Maciej Sobieski a dla mnie to masz raka mózgu, albo poważne zapalenie płuc, nie masz? Ale i tak musisz na to umrzeć, przecież nie liczą się fakty, tylko to co mi się wydaje na twój temat.

    Pedofila dotyczy tylko dzieci przed okresem dojrzewania, używanie tego terminu w stosunku do seksu z 13 latką to błąd merytoryczny i nie można go zrównywać z gwałtem na 6 latce, szczególnie, że w tym wypadku jest kilka okoliczności łagodzących.

  3. Kamil Ledworowski
    a) Nie można dopuścić się "dewiacji", radzę nauczyć się polskiego.
    b) Nawet gdyby uznać Polańskiego za zboczeńca (chociaż to oczywiste, że był tak naćpany, że nie bardzo wiedział co się dzieje, co jest okolicznością łagodzącą) to nie jest to pedofilia która dotyczy dzieci przed okresem dojrzewania, a coś na granicy hebefilii i efebofilii, zależy od tego na jakim stopniu rozwoju była ta dziewczynka, z tego co widziałem była jednak już na dość zaawansowanym etapie dojrzewania jak na 13 latkę, dlatego udało jej się wcisnąć naćpanemu Polańskiemu kit, że ma 17 lat… nastoletnie wyuzdane szantażystki to nie jest ktoś kogo mam zamiar bronić, już sama obecność jej na tej imprezie jest wystarczającym dowodem demoralizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ