UDOSTĘPNIJ

Ostatnimi czasy modne stają się eksperymenty społeczne nagrywane kamerą i publikowane w internecie. Polegają na prowokacjach i rejestrowaniu reakcji ludzi. Wcześniej realizowano materiały na temat rasizmu w Szwecji lub molestowania seksualnego w Stanach Zjednoczonych. Teraz przyszedł czas na Rosję i kwestię homoseksualistów.

Dwaj młodzi Rosjanie rejestrowali swój spacer po moskiewskich ulicach podczas którego trzymali się za ręce. Przed nimi poruszał się znajomy, który ukrył kamerę w plecaku. Spotkani na ulicach Rosjanie na każdym kroku wyzywali młodych ludzi, a dwóch próbowało rozpocząć bójkę.

Obecnie rosyjskie prawo nie gwarantuje żadnego zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Homoseksualiści w Rosji są ścigani przez organizacje zrzeszające młodzież o skrajnie prawicowych poglądach. Małżeństwa jednopłciowe popiera tylko 14 procent Rosjan, 59 jest przeciwko.

Czeczenia jest ostatnią republiką w Federacji Rosyjskiej, w której za akty homoseksualne grozi kara śmierci.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPo przyjęciu Euro ceny na Litwie poszły w górę
Następny artykułPosłowie wybudują sobie gabinet za ćwierć miliona złotych
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również