UDOSTĘPNIJ

Do fatalnej w skutkach pomyłki doszło ostatniej niedzieli w Egipcie. Tamtejsi mundurowi ścigając dżihadystów z Państwa Islamskiego wpadli na niewłaściwy trop. W efekcie zginęło 12 niewinnych osób, a 10 jest rannych. Jak się później okazało, celem służb zostali turyści, a nie terroryści.

Mimo że w akcji uczestniczyli ludzie, którzy niejednokrotnie tropili dżihadystów – wojsko i policja – to do ostatniego momentu wierzyli w to, że atakują konwój terrorystów z Państwa Islamskiego. Jednak dopiero po fakcie wyszło na jaw, że doszło do ogromnej pomyłki.

Samochody, w których znajdowali się meksykańscy i egipscy turyści wjechały na teren pustynny zachodniego Egiptu, w okolice oazy al-Farafira, gdzie wjazd turystom jest zabroniony. Pojazdy wycieczkowiczów nie były oznaczone, także brak jakiejkolwiek informacji ze strony biura turystycznego dla lokalnych władz sprawił, że doszło do tragicznej pomyłki.

O przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie poprosił Enrique Pena Nieto, prezydent Meksyku. Taki też zamiar mają egipskie władze, które chcą dojść, dlaczego turyści znaleźli się na tych terenach i jak to się stało, że udało im się dotrzeć aż tak daleko.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvn24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOtvn24.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKandydatka PSL do Senatu aresztowana przez CBA
Następny artykułUE wyraża wstępną zgodę na przyjęcie 160 tysięcy uchodźców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również