UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Już dzisiaj odbędzie się mecz szóstej kolejki eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, w którym polska reprezentacja zmierzy się z Rumunią. Jak jednak ostrzegają eksperci, istnieje poważne zagrożenie atakiem terrorystycznym.

Tak ogromne imprezy jak mecz eliminacyjny do mistrzostw świata są zawsze określane przez służby mianem „imprez o podwyższonym ryzyku”.

W dzisiejszych czasach, gdy właśnie ogromne skupiska ludzi są brane na cel przez terrorystów, pojęcie „imprezy o podwyższonym ryzyku” ma diametralnie inne znaczenie niż jeszcze kilka lat temu. Tylko w ostatnich miesiącach na tak duże wydarzenia były dokonywane zamachy – wystarczy tu wspomnieć chociażby atak na Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande czy na piłkarzy Borussii Dortmund przed jednym z ich meczów.

Jak przypominają eksperci zajmujący się tematyką islamskiego terroryzmu, w czasie muzułmańskiego święta Ramadan oraz wakacji (a właśnie teraz mamy taki okres), tak jak zapowiadało ISIS, intensywność ataków się zwiększyła.

ZOBACZ TAKŻE – ISIS bierze Polskę na celownik. „To będzie dla nas test”

To w połączeniu z ostatnio wypowiedzianą przez Państwo Islamskie „wojną z zachodnim futbolem” – zdaniem ekspertów, w tym m.in. Witolda Gadowskiego oraz generała Romana Polko – sprawia, że dotychczas wolna od zamachów Polska jest jak nigdy wcześniej narażona na niebezpieczeństwo ataku.

Dotychczas polskie służby radziły sobie z planowanymi zamachami i obecnymi na terenie Polski bojownikami Państwa Islamskiego. Miejmy nadzieję, że to się nie zmieni.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również