UDOSTĘPNIJ
fot. printscreen tvp info

Liderzy opozycji i dziennikarze stanowczo zareagowali na wydarzenia jakie miały miejsce pod Sejmem gdy na miejscu zjawili się reporterzy Telewizji Polskiej. Jak można zobaczyć w relacji TVP Info próbujący pracować dziennikarz był atakowany przez protestujących. 

Ubiegła noc mimo mrozu była wyjątkowo gorąca w stolicy. Pod Sejmem niemal całą noc trwały protesty, a w pewnym momencie doszło do konfrontacji policji z manifestującymi, gdy ci drudzy próbowali zatrzymać kolumnę samochodów rządowych z premier Beatą Szydło i prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Na miejscu byli również dziennikarze wszystkich stacji telewizyjnych, w tym również Telewizji Polskiej, która wśród protestujących nie cieszy się zbyt wielkim szacunkiem.

Jak przekonują dziennikarze publicznej, byli oni atakowani przez protestujących, szturchani, szarpani, obrażani a przed kamerą – jak widać w jednej z relacji – machano rękami i flagami. Wszystko po to by uniemożliwić relację dla publicznej telewizji.

Na to wszystko zareagowali dziennikarze sprzyjający opozycji, liderzy opozycji oraz lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, który zaapelować do protestujących, by uszanowali jedno z najważniejszych praw demokracji tj. wolność wypowiedzi i umożliwili pracę wszystkim dziennikarzom, bez względu dla jakiej stacji pracują.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również