Strona Główna Wiadomości Społeczeństwo Dzięki imigrantom nad Bałtykiem będą tłumy. Czesi zainteresowali się Polską

Dzięki imigrantom nad Bałtykiem będą tłumy. Czesi zainteresowali się Polską

UDOSTĘPNIJ

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, ten rok będzie wyjątkowo dobry dla polskich przedsiębiorców – przynajmniej zarabiających na turystach. Właściciele nadmorskich naleśnikarni, restauracji i sklepów z pamiątkami mogą już zacierać ręce, bo nad Bałtyk przyjadą prawdziwe tłumy.

Panujący w Europie kryzys migracyjny ma wpływ nie tylko na tak ewidentne sprawy jak polityka czy nastroje społeczne, ale i na te mniej oczywiste – na przykład turystykę. Ze względu na dochodzące z różnych źródeł wiadomości o chaosie powodowanym przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, wiele osób zmieniło plany na tegoroczne wakacje. Mowa tu głównie o Czechach, którzy masowo rezerwują wczasy na polskim, zamiast niemieckim czy greckim wybrzeżu.

Czytaj także: Oto dlaczego niemieccy nudyści protestują przeciw imigrantom.

Na decyzje Czechów wpływ ma nie tylko kryzys migracyjny, ale także duża konkurencyjność cenowa polskich kurortów. Ponadto, Czesi skarżą się na przepełnienie plaż w Chorwacji oraz Bułgarii, a wiele rodzin wykreśliło z listy planów wyjazd do Egiptu lub Turcji ze względu na groźby zamachów terrorystycznych.

Wybieracie się w te wakacje nad polskie morze?

źródło: forsal

Zobacz również