UDOSTĘPNIJ

Mroczne klasyki opisujące upadki społeczeństw, swobód obywatelskich i ziszczanie się naszych największych lęków podbijają na nowo serca czytelników w Stanach.

Kultowe pozycje takie jak „Rok 1984” Orwella, „Nowy Wspaniały Świat” Huxleya czy „Opowieść Podręcznej” Margaret Atwood królują na listach bestsellerów. Według komentatorów wpływ na to ma niewątpliwie sytuacja polityczna w kraju.

 – Wybory zdecydowanie na to wpłynęły – Mówi LuAnn Welter, dyrektor wydawnictwa w Knopf

Wykładowcy literatury dystopijnej tacy jak Therese Cox z Columbia University czy John Morillo z North California State University uważają fenomen za system obronny niezadowolonych z obecnej sytuacji politycznej w USA, oraz formę pocieszenia przypominając o współczesnym świecie.

 – W pewnym sensie nie jest tak źle. Zamykają książkę i myślą, że jeszcze jest nadzieja na przyszłość – mówi Marillo

Gwałtowny wzrost sprzedaży książek o tematyce antyutopijnej odnotowano tuż po wyborach w listopadzie. Popyt na sam „Rok 1984” skoczył o 10 000% od stycznia

nhc

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSprofanowano polskie pomniki na Ukrainie
Następny artykułNa jaw wyszły prawdziwe relacje Tuska i Merkel
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również