UDOSTĘPNIJ

Doniesienia i spekulacje na temat dymisji premier Beaty Szydło od kilku dni zalewają polskie media. Środki masowego przekazu milczą jednak o tym, co rząd w następnym tygodniu zamierza zrobić z polską ekonomią oraz związkami zawodowymi. 

Rezygnacja premier Szydło prawdopodobnie jest jednym z tematów zastępczych, mających „przykryć” informacje o planowanych przez PiS zmianach w prawie.

Reformy w cieniu medialnych spekulacji

Po pierwsze, w Sejmie odbędzie się drugie czytanie ustawy zakazującej handlu w Polsce w co drugą niedzielę. Możemy spodziewać się w tej sprawie ostrej reakcji i licznych protestów ze strony związków zawodowych, które chcą, by zakaz dotyczył każdej z niedziel.

Nastroje wśród związkowców ma nieco uspokoić ustawa umożliwiająca zapisywanie się do związków zawodowych wszystkim pracownikom w Polsce. Dotychczas ten przywilej przysługiwał tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę, natomiast po planowanych zmianach, podobną możliwość uzyskają także ci, którzy podpisali umowę zlecenie bądź o dzieło.

Rząd planuje też zniesienie pułapu zarobków powyżej którego nie płaci się składek emerytalnych. Obecnie ta kwota wynosi 8 tys. złotych miesięcznie netto. Kolejna planowana reforma uderzy natomiast w użytkowników e-papierosów. PiS chce obłożyć je akcyzą, co może podnieść ich cenę nawet o połowę.

Źródło: rmf24.pl

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również