UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Duński minister spraw zagranicznych Kristian Jensen oświadczył na jednym z portali społecznościowych, że cieszy się iż nie mieszka w Szwecji. Słowa duńskiego polityka to reakcja na aferę z „rasistowskimi plastrami”, która wybuchła ostatnio w Szwecji.

O aferze z „rasistowskimi” plastrami pisaliśmy kilka dni temu. Za sprawą szwedzkiej blogerki, która oskarżyła tamtejsze apteki o rasizm z uwagi na brak plastrów o ciemnych kolorach w ich ofercie, największe sieci aptek – w tym państwowa – przeprosiły wszystkich urażonych za swój „niezamierzony rasizm” i zapowiedziały wprowadzenie większego wyboru kolorowych plastrów.

Gdy o sprawie zaczęły pisać światowe media, duński minister spraw zagranicznych podzielił się na jednym z portali społecznościowych swoją opinia na ten temat. Skomentował ją krótko oświadczając, że „po raz kolejny cieszy się, że nie mieszka w Szwecji„.

Na słowa duńskiego polityka natychmiast zareagowali szwedzcy internauci, których oburzyła ta wypowiedź. Większość z nich domagała się od ministra przeprosin.

Jensen nie dał jednak za wygraną i swoją opinię powtórzył na antenie duńskiej telewizji mówiąc, że „cieszy się, że mieszka w kraju gdzie mówi się o bardziej poważnych problemach niż kolor plastrów”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: sputniknews.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMichalkiewicz: Upały sprzyjają demokracji
Następny artykułKolejni nielegalni imigranci złapani w Polsce
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również