UDOSTĘPNIJ

Dzisiejsze przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy wywołało niemałe zamieszanie nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Zdaniem wielu komentatorów prezydent wydał zbyt mocną opinię.

W swoim przemówieniu w czasie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej Andrzej Duda niemal w każdym zdaniu zwracał uwagę, że to Niemicy ponoszą odpowiedzialność za tamten konflikt.

Ale wszyscy razem byliśmy obywatelami Rzeczypospolitej ‒ polskiego państwa ‒ których Niemcy postanowili zniszczyć – mówił Prezydent RP.

Wiele osób zauważa, że przemówienie było ewidentnie skierowane przeciwko Niemocom. Prezydent podkreślił również, że konieczne jest „zadośćuczynienie” win.

Trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto mordercą, kto był ofiarą, a kto był agresorem i nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana przez czas, poprzez machinacje różnego rodzaju historyków lub pseudohistoryków – grzmiał prezydent Andrzej Duda.

Słowa polskiego prezydenta odbiły się szerokim echem w kuluarach europejskiej polityki. Panuje tam przekonanie, że prezydent Duda wyjawił publicznie, kogo rząd Prawa i Sprawiedliwości uważa aktualnie za swojego głównego wroga.

źródło: polsatnews.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również