UDOSTĘPNIJ

Co czwarty Polak w Stanach Zjednoczonych zagłosował na Andrzeja Dudę. Uzyskał on tam 18,5 tysiąca głosów. Kandydat PiS wygrał również na Białorusi, choć w tym kraju udzieliło mu poparcia znacznie mniej wyborców.

Jeśli chodzi o USA, to oczywiście najważniejsze były wybory w Chicago. Tam na Dudę zagłosowało prawie 90 procent Polaków (z 12 tysięcy wyborców). Ponadto, należy odnotować, że na 22 komisje w Stanach Zjednoczonych, aż 19 „zdobył” Andrzej Duda.

Tym samym Bronisław Komorowski odniósł druzgocącą porażkę w wyborach za Oceanem. Udało mu się zwyciężyć jedynie w Waszyngtonie oraz San Francisco.

Kandydatowi PiS udało się wygrać również na Białorusi, mimo iż w pierwszej turze lepszy wynik uzyskał tam Bronisław Komorowski. W sumie Duda zdobył tam niewiele, bo tylko 155 głosów, ale i tak starczyło, by zwyciężyć. Na Bronisława Komorowskiego zagłosowało na Białorusi 129 Polaków.

źródło: bankier.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKorwin-Mikke, Boni, Selin i Kalisz komentują wybory (video)
Następny artykułPutin skomentował wybór Dudy na prezydenta RP
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również