UDOSTĘPNIJ

W najnowszym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, prezydent-elekt Andrzej Duda pozytywnie zaskoczy również Polaków liberalnych światopoglądowo. Ujawniony przez „Rz” fragment dotyczy regulacji kwestii związków jednopłciowych.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem, prezydent-elekt przyznał, że nie jest przeciwny rozmowom z przedstawicielami środowisk homoseksualnych, ponieważ, jak powiedział, „są ludźmi takimi samymi jak ja i należy im się szacunek„. Wywołało to ogromne zaskoczenie u dziennikarza, po czym PAD przyznał, że mimo tego, iż nie zgadza się z ideą legalizacji małżeństw jednopłciowych ani związków partnerskich, jego zdaniem „byłoby możliwe uznanie statusu osoby najbliższej, która mogłaby choćby dowiadywać się w szpitalu o stanie zdrowia czy odbierać korespondencję„.

Dodatkowo, na pytanie o szanse na to, by w jego kancelarii pracowały osoby homoseksualne, odpowiedział: „Chyba nie wyobraża pan sobie, że będę pytał ludzi, których chcę zatrudnić z kim i jak żyją? Choć oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby mi ktoś półnagi paradował po kancelarii…

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również