UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Michał Józefaciuk / European People's Party

Podczas kolacji zorganizowanej przez prezydenta USA Baracka Obamę dla kilkudziesięciu przywódców państw biorących udział w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearego w Waszyngtonie doszło do nieformalnych rozmów pomiędzy amerykańską głową państwa a polskim prezydentem oraz przewodniczącym Rady Europy. Polscy politycy zdradzili mediom szczegóły tych rozmów. 

O szczegółach rozmowy pomiędzy Obamą a prezydentem Dudą poformował media prezydencki minister, Krzysztof Szczerski.

 – Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Białym Domu odbył dwustronną, w cztery oczy, rozmowę z prezydentem Barackiem Obamą. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii nuklearnych – poinformował Szczerski.

Jak dodał prezydencki minister, polski i amerykański przywódcy rozmawiali także o przygotowaniach do lipcowego szczytu NATO w Warszawie oraz o kwestii Trybunału Konstytucyjnego i „dyskusji o tym, w jaki sposób ten spór polityczny w Polsce się rozwija”. Prezydent Duda poinformował prezydenta Obamę m.in. o ostatnim spotkaniu przywódców polskich partii politycznych, którzy dyskutowali na temat ewentualnego kompromisu ws. zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas kolacji w Waszyngtonie doszło również do rozmowy pomiędzy prezydentem Obamą a przewodniczącym Rady Europy Donaldem Tuskiem. Były polski premier ujawnił, że jego rozmowa z amerykańskim prezydentem dotyczyła głównie sytuacji w Polsce i Europie.

 – Miałem kilka takich spotkań i rozmów, nie tylko z Amerykanami. Nie będę komentował mojej krótkiej rozmowy z Barackiem Obamą, bo zobowiązaliśmy się obaj do dyskrecji, ale oczywiście pytał o moją ocenę sytuacji w Europie i Polsce – powiedział Tusk.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvn24 / tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKukiz’15 przeprowadza frontalny atak na PiS. „Za nepotyzm” (video)
Następny artykułPrezydent Ukrainy chce misji OBWE w Donbasie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również