UDOSTĘPNIJ
fot. flickr.com

Khalid Nasser Alrazooqui, szef służb w dubajskiej policji ogłosił, że od 2017 roku na ulice Dubaju zaczną być wprowadzane roboty obdarzone sztuczną inteligencją, które będą dbały o porządek i służyły jako punkty informacyjne.

Docelowo roboty zastąpią policjantów ludzi i dzięki swojej sztucznej inteligencji nie będą wymagały kontroli człowieka. Dubajska policja zapewnia, że prace nad policjantami-robotami są już na wysokim poziomie zaawansowania i pierwsze maszyny pojawią się na dubajskich ulicach już w 2017 roku.

Po trzyletnich testach praktycznych roboty zaczną być produkowane seryjnie i stopniowo wprowadzane na dubajskie ulice począwszy od 2020 roku.

Jak na razie nie wiadomo dokładnie jaką rolę będą spełniały dubajskie „robocopy” ponieważ tamtejsza policja nie chce zbyt dużo zdradzać jednak dziennikarzom udało się uzyskać informacje, że na pewno będą one pilnowały porządku w centrach handlowych i parkach oraz służyły turystom jako punkty informacyjne.

Dubajska policja znana jest na całym świecie z nietypowych rozwiązań tj. wprowadzenie do policyjnego użytku najszybszych luksusowych samochodów świata marek Lamborghini i Ferrari.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOiq.intel.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKampanijne wozy SLD poświęcone przez księdza
Następny artykułDramatyczne odkrycie Szwedów w morzu. „To Rosjanie! Poważna sprawa”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również