UDOSTĘPNIJ

Coraz głośniej mówi się w Wielkiej Brytanii na temat drugiego referendum w sprawie Brexitu. Theresa May powiedziała, że jest to decyzja pokolenia, ale brytyjskie media naciskają. Uważają, że będzie to demokratyczne i uczciwe. 

Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię Europejską, choć należy podkreślić, że aż 62 proc. Szkotów opowiedziało się za pozostaniem we Wspólnocie. Rząd uznał, że jest to decyzja pokoleniowa i wykluczył powtórkę. Jednakże brytyjskie media podkreślają, iż zmieniły się okoliczności.

Zamieszanie wokół wyroku Wysokiego Trybunału i brak zgody wewnątrz rządu powoduje, że uruchomienie procedury wyjścia z Unii nieustannie się opóźnia, a Brytyjczycy widzą chaos i niezdecydowanie. Brytyjski „The Independent” podkreśla, że rząd nie tylko nie ma planu na Brexit, ale również planu na plan. Głosi więc, iż należy powtórzyć referendum w sprawie Brexitu.

– Byłoby to rozwiązanie najbardziej demokratyczne i uczciwe. W obliczu takich okoliczności należy to zrobić. 

Przeciwnicy takiego pomysłu są oburzeni. Uważają, że Brytyjczycy dokonali demokratycznego wyboru, a środowiska opowiadające się za pozostaniem w Unii Europejskiej będą wojować o kolejne referenda do momentu aż wynik będzie im odpowiadał.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również