UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/dobrzenwielkiprotest

W niewielkiej miejscowości koło Opola, Dobrzeniu Wielkim wciąż trwa protest głodowy mieszkańców przeciwko włączeniu gminy w granice miasta. Już 6 osób wymagało interwencji lekarza – ich dramatyczny protest zdaje się być ignorowany przez najwyższe władze w Polsce.

Jak informowaliśmy wcześniej, grupa mieszkańców z Dobrzenia Wielkiego manifestuje już blisko trzeci tydzień odmawiając przyjmowania jakichkolwiek posiłków. Już sześcioro z nich zabrało pogotowie ratunkowe, ponieważ wyczerpanie organizmu zagrażało ich życiu.

Dramatyczny protest to efekt zarządzenia Rady Ministrów mówiącego o włączeniu części miejscowości w granice Opola.

ZOBACZ TAKŻE – Głodują już blisko dwa tygodnie, są na skraju wyczerpania. Prorządowe media o nich milczą

Wśród protestujących mieszkańców są także lokalni działacze lewicowej partii Razem. Jeden z nich wystosował do premier Beaty Szydło dramatyczny apel.

 – Jesteśmy tu od ponad 360 godzin, bo desperacko prosimy panią o wysłuchanie nas i o rozmowę. […] Pani premier, rok temu obiecała pani rozmawiać z ludźmi, obiecała pani ich słuchać. Do dzisiaj nikt z rządu do nas nie przyszedł – powiedział zdesperowany protestujący.

5 KOMENTARZY

  1. Pff, ci ludzie naprawde mysleli że ktoś z rządu do nich przyjedzie? bo beatka tak powiedziała, śmiech na sali, peowcy nie jeździli do ludzi to i pisowcy nie będą bo i jedni i drudzy mają społeczeństwo w dupie. Ostatnio u nich był chyba schetyna, dziwi mnie to ze ludzie podają ręce takim śmieciom jak on, politykom to się powinno w mordy pluc a nie się z nimi ściskać.

  2. A jak ja poddam się głodówce, bo nie wiem.. jest za drogo w sklepie i poprodzeństwo interwencję premier? Zarządzenie infrastrukturalne i koniec. Nie może być tak że gmina jedna jest bogata, a reszta dziaduje. Zrównoważony rozwój. A jak lewactwo chce glodowac to niech głoduje. Ich zasrana życie.
    A z drugiej strony PiS mógłby się odnieść do tej sprawy i ją jasno przedstawić i wytłumaczyć tą decyzję. Przynajmniej w tych sferach gdzie dochodzi to do opinii publicznej. Jeżeli za mało wiem na ten temat to przepraszam z góry ale z tego co słyszałem, jest to wskazane. Kiedy nastanie porządek to ja nie wiem.. ehh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ