UDOSTĘPNIJ
fot. Youtube/Wideoportal

Jak informuje portal se.pl znana prezenterka, Katarzyna Dowbor zmaga się z poważną chorobą. Prowadzącej program „Nasz nowy dom” w leczeniu nie pomaga stresująca praca. W ostatnim czasie problemy zdrowotne dziennikarki nasiliły się, konieczna była hospitalizacja.

Jak przyznaje sama dziennikarka w rozmowie z tygodnikiem „Świat i ludzie” mijający rok był ciężki dla niej i jej rodziny. Problemy zdrowotne zaczęła mieć również jej 18-letnia córka. Niedługo potem, również ona ciężko zachorowała. Z tego powodu trafiła do szpitala a jej kariera stanęła na włosku. To był dla niej prawdziwy horror na jawie.

–  Najpierw zdrowotne problemy miała moja córka Marysia, potem ja. Mocno o sobie dała znać moja choroba tarczycy, Gravesa-Basedowa – powiedziała.

Aktywna mimo choroby

Katarzyna Dowbor dalej pozostaje aktywna zawodowo. Jej celem zawsze było prowadzenie programów misyjnych. Od 2013 roku w telewizji Polsat prowadzi program „Nasz nowy dom” oparty na amerykańskim formacie Extreme Makeover: Home Edition. W każdym odcinku dom jednej z polskich rodzin, włączając wszystkie pokoje, wnętrza i teren wokół zostaje wyremontowany przez drużynę budowlańców w 5 dni, podczas gdy rodzina zostaje wysłana na wakacje.

Choroba Gravesa-Basedowa, inaczej choroba Basedowa, to jedna z chorób autoimmunologicznych o podłożu genetycznym, która przebiega z nadczynnością tarczycy. Przyczyna choroby nie jest znana, ale charakterystyczne dla choroby Basedowa jest istnienie we krwi przeciwciał, które stymulują komórki tarczycy, powodując zwiększone wytwarzanie hormonów tarczycy. Objawy choroby Gravesa-Basedowa są bardzo różne. Większość z nich wynika z nadczynności tarczycy, ale istnieją także charakterystyczne objawy choroby Basedowa.

Źródło: se.pl, portal.abczdrowie.pl

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Gwiazdy jej nienawidzą! Aktorka BEZLITOŚNIE parodiuje ich zdjęcia

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również