UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Silar

Sprawa karambolu z udziałem rządowej limuzyny, którą podróżował minister obrony Antoni Macierewicz wciąż nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali. Komentujący politycy – zarówno z obozu władzy jak i opozycji – doszukują się w wydarzeniu drugiego dna. Wśród nich znalazł się doradca prezydenta Dudy, który postanowił wytłumaczyć zachowanie szefa resortu obrony.

Minister obrony narodowej natychmiast po tym jak kolumna rządowych samochodów zderzyła się z innymi pojazdami, przesiadł się do sprawnej limuzyny i szybko odjechał. Politycy opozycji skupieni wokół Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zarzucają Antoniemu Macierewiczowi ucieczkę z miejsca wypadku.

Bronić szefa resortu obrony postanowił doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Zybertowicz, który przekonuje, że była to dobra decyzja ze względu na możliwość zamachu.

 – Kiedy ma miejsce sytuacja nadzwyczajna nie wiadomo czy to jest wypadek, splot nieszczęśliwych okoliczności czy próba zamachu – powiedział w Radiu Zet doradca prezydenta.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również