Strona Główna Wiadomości Polityka Długo oczekiwane, szczere wyznanie prezydenta. „Premier powiedziała, nie damy rady”

Długo oczekiwane, szczere wyznanie prezydenta. „Premier powiedziała, nie damy rady”

UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda w końcu skomentował fakt, że ustawa o kwocie wolnej od podatku okazała się porażką i nie podniosła jej do 8 tysięcy złotych jak obiecywano w trakcie kampanii wyborczej. Prezydent zawiódł wyborców i postanowił wreszcie się do tego odnieść. 

Oprócz kwestii kwoty wolnej od podatku prowadzący program Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta o kryzys wokół Trybunału. Andrzej Duda powiedział, że on działa zgodnie z prawem, a prezes Rzepliński rażąco mija się z prawdą i zachowuje jak polityk.

Prezydent nie uważa też, by byli ludzie, którzy na niego głosowali, a teraz mieli odmienne zdanie.

– Rząd i większość parlamentarna dokonywała bardzo istotnych zmian naprawczych w Polsce, przede wszystkim zmian, które są kosztowne dla budżetu. Program 500+ jest kosztowny dla budżetu, ale w moim przekonaniu jest programem nie tylko potrzebnym, ale i koniecznym – mówił prezydent.

Okazuje się, że kosztowne dla budżetu programy spowodowały, że nie udało się podwyższyć kwoty wolnej od podatku zgodnie z obietnicami.

– Pani premier rozmawiała ze mną i powiedziała: nie damy rady jednolicie podwyższyć kwoty wolnej od podatku. Ja powiedziałem: zależy mi na tym, żeby przynajmniej ten proces się rozpoczął dodał. racy premier Beaty Szydło i rządu.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDrug, sex and rock and roll… i Stonoga
Następny artykułGigantyczna jaszczurka jako domowy pupil. Rewelacja! (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również