UDOSTĘPNIJ
fot. Mohammed Saber

Jak donosi niemiecki dziennik Die Welt, pochodzący z Polski dżihadysta Maksymilian R. zginął w Iraku. 20-letni Polak w 2013 roku miał wyjechać do Syrii i dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego.

Na dowód Die Welt pokazuje zdjęcie zwłok młodego mężczyzny przypominającego R. Niemieckie Służby Specjalne po obejrzeniu zdjęcia stwierdziły, że „z dużym prawdopodobieństwem jest to Maksymilian R.”. Polak miał zginąć w walkach pod Kirkutem w Iraku, w zeszłym tygodniu.

Według niemieckich służb Maksymilian R. wyjechał do Syrii w maju 2013 roku, w towarzystwie swojej siostry, szwagra i ich kilkumiesięcznego dziecka. Niedługo potem Karolina R., siostra polskiego dżihadysty, wróciła do Niemiec gdzie wytoczono jej proces o wspieranie terrorystów z Państwa Islamskiego.

Maksymilian R. urodził się w Polsce, jako dziecko przeprowadził się z rodzicami do Niemiec gdzie przyjął Islam.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szacuje, że po stronie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku walczy co najmniej pięciu Polaków.

źródło: DieWelt/tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKochane Ćwoki!
Następny artykułKomorowski wystartuje, a PO gratuluje… Malanowskiemu z Polsatu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również