UDOSTĘPNIJ

Podczas prezydenckiej debaty 5 maja w TVP nieobecny był prezydent Bronisław Komorowski. Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta, przyniósł krzesło, by symbolicznie zaznaczyć nieobecność Komorowskiego.

Wcześniej Kukiz deklarował, że jeśli TVP nie umieści pustego miejsca dla prezydenta, to nie weźmie udziału w debacie. Ostatecznie zdecydował się stanąć w szranki z pozostałymi kandydatami, aczkolwiek nie zapomniał wytknąć nieobecności prezydenta.

Prezydent, który zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami nie pojawił się w studio TVP, godzinę wcześniej rozmawiał z trzema dziennikarzami w „debacie” zorganizowanej przez Polsat o nazwie „Trzech na jednego”.

W debacie TVP wzięło udział 10 kandydatów. Jednym z jej najdziwniejszych elementów było stwierdzenie Janusza Palikota, że Korwin-Mikke chce, by królem Polski był prymas.

Poniżej urywek z Kukizem rozstawiającym krzesło.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJOW-y są ordynacją szytą na miarę Platformy Obywatelskiej
Następny artykułDebata według Górnego: Zwycięski Korwin, przegrany Kukiz i festiwal populizmu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również