UDOSTĘPNIJ
źródło: pexels.com

Święta Bożego Narodzenia już za nieco ponad miesiąc. To idealna okazja dla całego rynku sklepów, kawiarni i restauracji, by powoli wprowadzać do swojej oferty świąteczne produkty. Jeden z nich jest jednak wyjątkowo tuczący i zdecydowanie odradza się go wszystkim, którzy dbają o linię.

Mowa o napoju, który w swojej ofercie świątecznej ma popularna sieć kawiarni Starbucks. Ich flagowy produkt na okres zimowy, piernikowe frappucino grande z mlekiem odtłuszczonym ma aż 68,7 gramów cukru. Nie lepiej prezentuje się zawartość cukru we frappucino grande o smaku toffi i orzechów. Tam znajdziemy go 68,4 grama.

To potężna dawka białego proszku, biorąc pod uwagę, ile znaleźć go można w przeciętnym pączku. W jednym jest około 12 gramów cukru, co oznacza, że frappucino ze Starbucksa jest niczym „sok” z pięciu pączków. Oczywiście nie ma żadnego znaczenia, że frappucino jest na mleku odtłuszczonym. Podawanie tej informacji to jedynie chwyt marketingowy, który ma uczynić produkt zdrowszym w naszych oczach.

Dieta cukrowa z posypką

Frapoucino ze Starbucksa to jednak nie wszystko. Inna popularna sieć kawiarni w swojej ofercie ma podobny zastrzyk białego cukru. W placówkach Costy kupić można Black Forest Frostino, które mimo świetnego smaku jest wręcz niszczące dla zdrowia. Wszystko oczywiście przez cukier, którego napakowano do kubeczka aż 67,7 gramów. Podobnie z innych popularnym przysmakiem sieciówki – czekoladą miętową. Ta ma aż 48,2 gramy cukru.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Zaciskanie pasa i dieta poświąteczna to już niemal coroczny rytuał. Jak jednak ostrzega WHO, jeśli będziemy uważnie patrzeć na to, co jemy, możemy zapomnieć o przykrych restrykcjach żywieniowych i morderczych dietach. Wystarczy pamiętać, na jak wiele można sobie pozwolić.

Z zaleceń WHO wynika, że najlepiej, gdy codziennie przyjmowany przez nas biały cukier nie przekracza 10% zapotrzebowania kalorycznego. Jeszcze lepiej, kiedy jesteśmy w stanie ograniczyć go do 5%. Oznacza to, że średnio dziennie możemy pozwolić sobie na 25 gramów cukru, co jest równowartością pięciu łyżeczek. Nietrudno zgadnąć, że słodkie napoje z popularnych sieci przekraczają tę normę niemal trzykrotnie.

źródło: wp.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!


Ile dała, żeby mieć TAKIE ciało? Oto pierwsza polska żywa Barbie!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również