UDOSTĘPNIJ

Duńskie władze opracowują właśnie surowe prawo, które mocno ograniczy wolność słowa w temacie islamistów. Kto pochwali terrorystów z Państwa Islamskiego, nawet w internecie, straci paszport. Prawo kierowane jest przede wszystkim w stronę muzułmańskich imigrantów.

Duńskie władze pragną, by obywatele tego kraju nie mogli brać udziału jako ochotnicy w wojnach domowych w Syrii, Iraku oraz Somalii. Właśnie trwają prace nad odpowiednią ustawą, którą przygotowuje ministerstwo sprawiedliwości. Zgodnie z prawem, osoby wyrażające poparcie dla działań terrorystycznych na portalach społecznościowych będą pozbawiane paszportów.

Za poparcie uznać będzie można na przykład pochwałę zasad dżihadu.

Konfiskata paszportu przez policję połączona będzie z zakazem opuszczania kraju i będzie musiała być każdorazowo aprobowana przez sąd. Dzięki temu , zdaniem duńskich władz, nowe przepisy nie będą naruszać Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

źródło: dziennik.pl

6 KOMENTARZY

 1. Bardzo niebezpieczny precedens, bo może dojść do sytuacji w której państwo za jakąkolwiek krytykę będziee mogło odebrać paszport i majątek swoim przeciwnikom.

  Terroryści to tylko przykrywka dla wprowadzania totalitarnych zasad, zresztą zachód sam sobie ten problem stworzył i przywlukł go do swoich krajów bo miło jest dostawać łapówki od Arabskich szejków….

 2. Bardzo niebezpieczny precedens, bo może dojść do sytuacji w której państwo za jakąkolwiek krytykę będziee mogło odebrać paszport i majątek swoim przeciwnikom.

  Terroryści to tylko przykrywka dla wprowadzania totalitarnych zasad, zresztą zachód sam sobie ten problem stworzył i przywlukł go do swoich krajów bo miło jest dostawać łapówki od Arabskich szejków….

 3. Prawica Laicka Poglądy może mieć każdy jakie chce, dopóki nie wciela ich w życie. Może być w głowie komuchem, anarcholem, naziolem, lewakiem, transem czy zoofilem. Problem pojawia się gdy ktoś te idee wciela przez przymus, wtedy bez wahania taki element nalezy usuwać z kraju.

  A pomysł jaki zaoferowała Dania to wstęp do wyszego pułapu totalitaryzmu, mogę się ząłożyć że za 2-3 lata ktoś tam wpadnie na pomysł że nie można krytykować polityki państwowej w imie politpoprawności czy innego gówna jak to uczyniono choćby w Szwecji. I to jest właśnie to zagrożenie.

  Zwłaszcza że ta metoda jest już rutynowo wprowadzana przez państwa, zawsze jak chca zabrać nam prawa lub nas okraść to wytacza się jakąś wojnę medialną np. z narkotykami, dyskryminacją czy terroryzmem, a potem państwo w ramach "pomocy" odbiera nam prawawa i coraz głębiej sięga do kieszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ