UDOSTĘPNIJ

W Warszawie zorganizowano dziś marsz pod hasłem „My, Naród”, którego uczestnicy demonstrowali w geście solidarności z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Media podają dane dotyczące frekwencji. Portale w zależności od tego czy są przychylne czy wrogie KOD-owi, bazują na różnych statystykach. 

Działacze KOD-u napisali na Facebooku, że według wstępnych ustaleń, pod Stadionem Narodowym było 100 000 osób, potem aż 150 000. Obecnie wiemy, że liczba ta była znacznie przesadzona.

Media przychylne KOD-owi powołują się wyłącznie na dane udostępnione przez ratusz, z których wynika, że na ulicach Warszawy, w geście solidarności z Lechem Wałęsą, maszerowało 50 000 osób. Wcześniej, wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak, pisał o ponad 80 000 uczestnikach.

Media nieprzychylne KOD-owi, powołują się na statystyki policji, z których wynika, że w manifestacji brało udział 15 000 osób. Prorządowe portale piszą o „marszu gorszego sortu”.

Realna liczba uczestników marszu „My, Naród” oscyluje pomiędzy szacunkami policji oraz ratusza. Wiemy już, że statystyki policji w przypadku marszów KOD są zaniżone, a ratusza zawyżone. Trudno więc na razie podać dokładną liczbę, choć nasze najbardziej wiarygodne źródła mówią o 30 000 ludzi. Informacje trudno jednak odpowiednio zweryfikować w obliczu totalnej dezinformacji, jaka obecnie panuje po obu stronach upolitycznionej, medialnej sceny.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKOD w Warszawie pod Stadionem Narodowym: „My, naród”
Następny artykułShaded szuka biegłego prawnika. Chce zdelegalizować islam i Koran
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również