UDOSTĘPNIJ

Prezydent Litwy uważa, że Ukraina powinna móc się bronić przed separatystami, a sama Litwa powinna jej w tym pomóc. W innym wypadku Ukraina może zostać sprzedana. Grybauskaite obawia się również o własny kraj.

W ciągu ostatnich godzin na Ukrainie zginęło już 9 żołnierzy, z czego 26 zostało rannych. Walki nie ustawają, a sami separatyści nie zamierzają odpuszczać. W nocy zaczęto ostrzeliwać Awdijiwkę, Starohnatiwkę i Hnutowe. Wojna pochłania coraz więcej terenów.

Deutsche Well przeprowadził wywiad z prezydent Litwy, w którym zaznaczyła, że za konfliktem na Ukrainie stoi agresor z Rosji. Grybauskaite uważa, iż powinno się prowadzić rozmowy dążące do zawieszenia broni.

Zapytana, czy nie ma żalu do Niemiec, które odmówiły dostarczania broni na Ukrainę odpowiada, że dialog jest zawsze najważniejszym środkiem dyplomatycznym, choć jeżeli nie ma już innych sposobów to trzeba posiadać zdolność do obrony.

Litwa obecnie dostarcza na Ukrainę broń defensywną, a sama głowa państwa zapewnia, że Ukraińcy mogą liczyć na jej pomoc.

Źródło: gazeta.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzyżby jednak wojna?
Następny artykułCzołowe rosyjskie media: Tysiące ciał z Donbasu jadą do Warszawy!
Sebastian Kubicki

Politolog. Konsultant ds. psychologii i socjologii. Autor Politycznej Szafy.

Zobacz również