UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Michał Józefaciuk / Presidential Press and Information Office / Michael

Najwyższy stopień gotowości bojowej ogłosił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Ukraińskie oddziały, które mają być szczególnie przygotowane do walki znajdują się przy granicy z Krymem i na froncie walk z separatystami w Donbasie na wschodzie kraju.

Według ukraińskiej straży granicznej, sytuacja ma być bardzo napięta. Rzecznik straży, Ołeh Słobodian, poinformował, że Rosja na granicy Ukrainy z zaanektowanym Krymem zgromadziła dużą liczbę wojsk z nowoczesnym wyposażeniem.

„Możemy jednoznacznie powiedzieć, że rosyjskie wojska, które stacjonowały tam od marca, są teraz zastępowane innymi. W minionych dniach obserwujemy wzmocnienie oddziałów na granicy. Ich liczebność została zwiększona” – relacjonował Słobodian.

Sytuację próbuje uspokoić rzecznik ukraińskiego sztabu generalnego, Władysław Sełezniow. Ten oświadczył, że Ukraina dysponuje wystarczającym potenacjałem militarnym, by obronić się przed rosyjskim atakiem. Ponadto, w celu odstraszenia Rosjan, ukraińskie oddziały zaczęły w środę ćwiczenia na południu kraju.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wp.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również