UDOSTĘPNIJ

Czterej mężczyźni, w wieku od 22 do 28 lat, zostali zatrzymani w nocy z czwartku na piątek w regionie paryskim. Są podejrzewani o udzielenie wsparcia logistycznego, m.in. dostarczenie broni i samochodów, Coulibaly’emu, który 8 stycznia zastrzelił policjantkę w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną na wschodzie francuskiej stolicy; zastrzelił tam czterech zakładników.

Pod zarzutem udzielania pomocy Coulibaly’emu aresztowano w ubiegłym tygodniu 12 osób, odały źródła sądowe. W większości osoby te były już wcześniej znane policji – informował w piątek szef MSW Bernard Cazeneuve. Ośmioro podejrzanych, w tym trzy kobiety, zostało zwolnionych w niedzielę i dziś rano.

Amedy Coulibaly był powiązany z braćmi Kouachi, którzy 7 stycznia zaatakowali siedzibę satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo”.a

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOgórek, czyli zmiana
Następny artykułRosyjskie wojsko zaatakowało rządowe siły Ukrainy
Paweł Tomaszewski

W swoich tekstach staram się poruszać kwestie istotne, zarówno te o dłuższej perspektywie czasowej, jak i sprawy bieżące związane z oceną rzeczywistości, w której żyjemy.
Analizując otaczającą nas rzeczywistość, staram się uwzględniać różne punkty widzenia.

Zobacz również