Strona Główna Wiadomości Polityka Lider PO stanie przed sądem! Chodzi o nielegalne posiadanie…

Lider PO stanie przed sądem! Chodzi o nielegalne posiadanie…

UDOSTĘPNIJ

Jak właśnie poinformowały media w Polsce, czołowy polityk Platformy Obywatelskiej, jeden z liderów formacji i minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, straci najpewniej immunitet. O jego uchylenie wystąpiła prokuratura. 

Katowicka prokuratura wystąpiła do Sejmu o uchylenie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości, Cezarowi Grabarczykowi.

Nielegalne posiadanie

Sprawa dotyczy głośnego skandalu z jego udziałem, gdy wyszło na jaw, że jako minister sprawiedliwości nie posiadał legalnego pozwolenia na broń, która należała do niego.

 – Dowody są niepodważalne. Dlatego prokuratura podjęła w połowie tego roku umorzone śledztwo. Na początku listopada zarzuty poświadczenia nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych usłyszał były poseł. Takie same zarzuty śledczy chcą postawić byłemu ministrowi, jeśli Sejm uchyli mu immunitet – zdradza w rozmowie z mediami osoba znająca kulisy sprawy.

Wtopa ministra sprawiedliwości z PO

W 2015 roku, sprawa nielegalnego posiadania broni oraz bezprawnego wydania pozwolenia doprowadziła do natychmiastowej dymisji Grabarczyka. Co ciekawe, podobny los spotkał ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości – Dariusza Seligę, któremu organa prawa zarzuciły podobne czyny.

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również