UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / wikimedia / silar

Na wrzesień zaplanowana jest pierwsza rozprawa sądowa, w której oskarżonymi są członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Opozycjonistom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. 

Kilka miesięcy temu, działacze KOD-u przerwali spotkanie z Anną Anders, która kandydowała w wyborach uzupełniających do Senatu z ramienia PiS. Anders występowała podczas otwarcia wystawy Armii Skazańców, która była poświęcona m.in jej ojcu, generałowi Andersowi.

Według aktywistów KOD, był to ukryty wiec polityczny. Na otwarciu wystawy byli popierający kandydaturę Anders politycy PiS m.in Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Zieliński z MSWiA.

Trójka z protestujących członków Komitetu Obrony Demokracji tj. 63-latka z Suwałk, 50-latek z Warszawy oraz 41-latka z Białegostoku, usłyszała zarzuty zakłócania porządku publicznego.

Na 19 września jest zaplanowana pierwsza rozprawa sądowa. Jeśli zostaną uznani za winnych to grozi im kara ograniczenia wolności, areszt lub grzywna.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: suwalki.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiemcy: Po fali zamachów poparcie dla kanclerz Merkel mocno spadło
Następny artykułSyryjskie kobiety palą burki. „Nareszcie!” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również