UDOSTĘPNIJ
Premier Czech - Bohuslav Sobotka, fot. wikipedia

Jak poinformował premier Czech, Bohulsav Sobotka, jeśli dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to najprawdopodobniej w jego kraju również rozpocznie się podobny proces.

Sobotka, w rozmowie z czeską agencją prasową CTK, oświadczył, że następstwa wyjścia Wielkiej Brytanii mogą być ogromne. Czeski premier jest przekonany, że ewentualny Brexit wywoła w jego kraju podobną dyskusję, która może doprowadzić do wyjścia Czech z Unii Europejskiej.

Jak jednak podkreślił, wyjście jego kraju z UE będzie oznaczać straty w gospodarce i bezpieczeństwie Czech.

W ubiegłym tygodniu doszło w UE do porozumienia między wspólnotą a Wielką Brytanią dotyczące zmiany zasad członkostwa w UE. Mimo wszystko w czerwcu odbędzie się na Wyspach referendum na temat wyjścia z UE, które będzie ostateczną decyzją Brytyjczyków w tym temacie. Premier UK, David Cameron zapewnił jednak, że – na mocy porozumienia z rządzącymi UE – będzie zachęcał swoich rodaków do zagłosowania za pozostaniem w UE na nowych, wywalczonych przez jego rząd, warunkach.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źrodło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrump może przegrać przez argument o Polakach
Następny artykułNowoczesna chce likwidacji przepisów karzących za znieważenie prezydenta
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również