UDOSTĘPNIJ

Polska jest jednym z tych krajów w których po jednej stronie słania się zalane w sztok prawo, po drugiej zaś stoi naburmuszona rzeczywistość.
Jedno na drugie nie chce patrzeć bowiem wiele lat temu rozstali się ze sobą w dość burzliwych okolicznościach i do dzisiaj wybaczyć sobie nie mogą tego, że jedno zdradziło a drugie sprawia wrażenie wiecznie pijanego.
Zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, zdążyli się do tego przyzwyczaić również rządzący nami ministrowie, którzy nie ukrywają, że „Państwo polskie istnieje teoretycznie.”

A skoro głównym filarem każdego państwa jest prawo to i nic dziwnego, że również prawo istnieje u nas tylko teoretycznie.
Czasem zdarzają się jednak sytuacje do których mimo całej wyrozumiałości i znieczulenia zaaplikowanego nam przez różne większe i mniejsze afery ostatniego ćwierćwiecza oraz prozę życia codziennego, przyzwyczaić się nie potrafimy.
Wtedy właśnie nasza szarobura rzeczywistość nabiera różnobarwnych rumieńców.

Wczoraj rzeczywistość zarumieniła się na czerwono a wszystko dzięki małej grupce pogrobowców Stalina i Lenina, którzy przez nikogo niepokojeni oddali hołd okupantom i katom naszego narodu obwieszając się flagami Związku Radzieckiego.
Część z nich legitymowała się jako członkowie działającej legalnie Komunistycznej Partii Polski.

Na zakończenie pozostaje mi tylko zacytować Art. 13 teoretycznie istniejącej konstytucji teoretycznie istniejącego państwa:
„Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.”

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWęgry ustawą zakażą sprzedaży napojów energetycznych
Następny artykułPolicja zastrzeliła kibica z broni gładkolufowej (18+ video)
Patryk Patey

Z ducha, serca i rozumu- narodowiec, polski patriota. „Jestem Polakiem ? więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.”

Zobacz również