UDOSTĘPNIJ

Sześciu policjantów zostało rannych w wyniku ataku na punkt kontrolny na przedmieściach Groznego (red. Republika Czeczeńska, północny Kaukaz). Napastnicy nie żyją – jeden został zastrzelony, a drugi wysadził się w powietrze.

Według informatora rosyjskiej agencji Interfax bandyci podeszli do Punktu Kontrolno-Przejściowego 138 na przedmieściach Groznego informując stacjonujących tam policjantów, że zmierzają w kierunku miasta w poszukiwaniach swojego stada bydła. W pewnym momencie jeden z mężczyzn aktywował ładunek wybuchowy i wysadził się w powietrze, a drugi rzucił granat ręczny. W wyniku eksplozji obrażenia odniosło 6 policjantów, 3 z nich jest ciężko rannych. Jeden z bandytów zginął śmiercią samobójczą, a drugi został zastrzelony.

Organom ścigania udało się ustalić tożsamość przestępców. Potwierdziły ją badania genetyczne oraz zeznania krewnych.

Na terenie Czeczenii wciąż działają partyzanckie grupy wahabitów, które walczą z obecnymi władzami republiki, dążąc do stworzenia Emiratu Kaukaskiego. Większość Czeczenów to wyznawcy sufizmu, dość liberalnej gałęzi islamu. Wahabici są tępieni zarówno przez władze republiki, jak i przez tamtejszych muzułmańskich duchownych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.interfax.ru/russia/507459

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChiny: Ministerstwo Kultury zakazało streamów z namiętnym jedzeniem bananów
Następny artykuł(+18) Startuje X Factor dla… przyszłych gwiazd porno (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również