UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com

Zrobiliśmy błąd w trakcie ostatnich wyborów i postawiliśmy barierę procentową na poziomie 8 procent. Dostaliśmy ponad milion głosów, to więcej niż .Nowoczesna, ale przez ustawiony próg nie dostaliśmy się do sejmu.

W tej chwili na pewno nie będzie takiej sytuacji, że będziemy my sami sobie ten próg 8 proc. ustawiali. Więc mam prawo wierzyć, że do sejmu wrócimy.

Partia Razem nie jest zagrożeniem dla SLD. Życzę partii jak najlepiej. Im więcej lewicy w Polsce, tym lepiej dla Polski. Czy ta lewica będzie się nazywała Sojusz Lewicy czy Partia Razem, która ma obecnie gorsze wyniki w sondażach, na pewno wolę, żeby była jakakolwiek partia lewicowa niż prawicowa.

PiS chwalę za sprawy socjalne, bo traktuje je jako ważne dla każdej Polki i każdego Polaka. Program 500+ może byśmy zorganizowali inaczej, ale uważamy, że jest dobry dla społeczeństwa. Na pewno byśmy chcieli, żeby samotnie wychowujące matki i ojcowie mieli dostęp do zasiłku. Z pewnością zablokowalibyśmy je dla najbogatszych Polaków. A część zamienili na świadczenia socjalne, takie jak na przykład żłobki.

Natomiast uważamy ten program za dobry krok, tak samo jak obniżenie wieku emerytalnego, który był głównym postulatem SLD.

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem, jak panu Czarzastemu przechodzą przez usta takie rzeczy.
    W latach 1945-1989 lewicy było w Polsce, że tak się wyrażę, 100%. I nie, nie było w tym czasie ” lepiej dla Polski”.Powiedziałbym nawet, że było fatalnie.
    Wielu ludzi represjonowanych uderzyłoby go w twarz za to zdanie wypowiedziane w ich obecności. Ja też, pamiętając o moim Dziadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ