UDOSTĘPNIJ

Młodzież Wszechpolska zaprosiła na swoją pikietę czarnoskórego, katolickiego księdza z Nigerii. Zaproszenie wywołało burzę wśród narodowców. 

Demonstracja „W Imieniu Dam” miała miejsce 8 marca w Lublinie. Została zorganizowana z okazji Dnia Kobiet przez Młodzież Wszechpolską, Sekcję Kobiet Ruchu Narodowego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UMCS. Na manifestacji pojawił się między innymi kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski.

Gdy Ruch Narodowy Lublin udostępnił zdjęcie z wydarzenia, rozpętała się prawdziwa burza w komentarzach. Zaproszenie duchownego poparło środowisko Pozytywnych Nacjonalistów, którzy uważają, że współpraca jest ważna niezależnie od koloru skóry.

Z jednej strony pojawiło się wiele wpisów, które krytykowały rasizm i broniły czarnoskórego księdza. Z drugiej,  wielu narodowcom nie spodobało się zaproszenie tego duchownego na pikietę.

onr1

onr3

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrawica zdominowała spotkanie z prezydentem. Gwizdali i przeszkadzali
Następny artykułSzumlewicz: Więcej równości! O rankingu Forbes
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również