UDOSTĘPNIJ

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu RP zamieniło się w cyrk. Po wystąpieniu Andrzeja Rozenka posłowie zaczęli obrzucać się wyzwiskami, a wystąpienia co chwilę przerywały salwy śmiechu i gwizdy. Nieuczestniczący w konflikcie posłowie reagowali na awanturę jak widownia w cyrku. 

Awantura zaczęła się od tego, że Andrzej Rozenek widząc jak Krystyna Pawłowicz konsumuje posiłek na sali plenarnej, przyrównał Sejm do wyszynku, baru mlecznego.

– Przed chwilą mieliśmy tu sceny jak z filmu „Wielkie Żarcie” Marco Ferreriego. To jest niepoważne. Wnoszę o 5 minut przerwy, żeby posłanka Pawłowicz mogła wynieść brudne naczynia i sztućce z tej sali, żebyśmy nie musieli w takich okolicznościach głosować.

Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że jest to gnębienie. Jarosław Kaczyński postanowił, że nie poinformuje marszałka Sikorskiego w jakim trybie zabiera głos. Udawał, że nie słyszy pytań, dopóki Sikorski nie wyłączył mu mikrofonu.

Siadaj kurduplu! – krzyknął były parlamentarzysta Twojego Ruchu Armand Ryfiński do Jarosława Kaczyńskiego.

– Rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są na sali niżsi, na przykład pewien profesor – zripostował prezes PiS – Wnoszę o zwołanie Konwentu Seniorów w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku, żeby tą grubiańską część sali też przywoływał do porządku!

Po chwili na mównicy pojawił się Palikot, który też wniósł o zwołanie Konwentu Seniorów w celu… wykluczenia posłanki Pawłowicz z dalszej sesji.

Wnioski i tak nie przeszły, ponieważ zablokowała je koalicja rządząca.

Poniżej film portalu wpolityce.pl

50 KOMENTARZY

 1. Nie jestem zwolennikiem PiS, ale to, co szanowna redakcja pisze nt. zachowania Jarosława Kaczyńskiego jest rozbieżne z tym, co widać na nagraniu, a Wasz komentarz stawia to Kaczyńskiego w złym świetle. Interesujące. Czyżby Pikio przestało być bezstronne?

 2. Nie jestem zwolennikiem PiS, ale to, co szanowna redakcja pisze nt. zachowania Jarosława Kaczyńskiego jest rozbieżne z tym, co widać na nagraniu, a Wasz komentarz stawia to Kaczyńskiego w złym świetle. Interesujące. Czyżby Pikio przestało być bezstronne?

 3. Marcin Miller, Mateusz Kalus Niefortunny zwrot z "obrażeniem się" został zmieniony, dziękujemy za uwagę. Niedługo uruchomimy specjalny system, który pozwoli czytelnikom zgłaszać poprawki do tekstów, w celu uniknięcia błędów i oznak stronniczości. Pozdrawiamy i dziękujemy za czujność.

 4. Poziom tragiczny,kto wybrał p.Pawlowicz na takie stanowisko?Brak podstawowej ogłady.A skąd się zwiął wasz tytuł o skandalicznym zachowaniu Twojego Ruchu?Nie jestem ich zwolenniczką ale w tej sytuacji również popieram słowa p. Rozenka i p.Palikota.Co to za oszołom ich skrytykował?

 5. Chamy i buraki. 90% posłów – pomijając poglądy polityczne, gospodarcze i społeczne – należy wypieprzyć z sejmu za brak jakiejkolwiek kultury. Tak wyglądają obrady w demokracji, gdzie nie chodzi o to żeby było dobrze – tylko żeby zagryźć i zaszczekać tych drugich i żeby w następnych wyborach nas wybrali.

 6. Chamy i buraki. 90% posłów – pomijając poglądy polityczne, gospodarcze i społeczne – należy wypieprzyć z sejmu za brak jakiejkolwiek kultury. Tak wyglądają obrady w demokracji, gdzie nie chodzi o to żeby było dobrze – tylko żeby zagryźć i zaszczekać tych drugich i żeby w następnych wyborach nas wybrali.

 7. Bożena Majewska Pani Bożenko , cukrzyca to bardzo przykra choroba :( Ma ją p. Pawłowicz , ma też moja siostra . Jak spada poziom cukru w organizmie , to taka osoba MUSI koniecznie coś zjeść bo może nastąpić nawet zapaść . Widziałem jak się zachowuje siostra w takim stanie , więc spożycie posiłku jak to zrobiła pani Pawłowicz , było bardzo kulturalne . Moja siostra potrafiła spocona jak mysz z obłędem w oczach rękami łapać jedzenie z talerza i wpychając do ust żreć jak świnia . To tylko choroba ,- nie żadne chamskie zachowanie !

 8. Jako Polak jestem zniesmaczony, to i tak w miarę delikatne określenie poziomem jaki reprezentują nasi wybrańcy NARODU, na szczęście nie dotyczy to ogółu parlamentarzystów, tacy ludzie powinni być eliminowani z polityki reprezentują Nas Polaków a takie zachowania nie przynoszą Polakom chwały świadczą wręcz o tym że coś jest nie tak z naszą kulturą skoro reprezentanci narodu potrafią zachowywać się w tak pogardliwy dla innych sposób, takie bowiem zachowanie świadczy o pogardzie dla miejsca i reprezentowanej funkcji społecznej.

 9. Jako Polak jestem zniesmaczony, to i tak w miarę delikatne określenie poziomem jaki reprezentują nasi wybrańcy NARODU, na szczęście nie dotyczy to ogółu parlamentarzystów, tacy ludzie powinni być eliminowani z polityki reprezentują Nas Polaków a takie zachowania nie przynoszą Polakom chwały świadczą wręcz o tym że coś jest nie tak z naszą kulturą skoro reprezentanci narodu potrafią zachowywać się w tak pogardliwy dla innych sposób, takie bowiem zachowanie świadczy o pogardzie dla miejsca i reprezentowanej funkcji społecznej.

 10. SPRZEDALI POLSKIE LASY!! widziecie co oni wam z głowy zrobili przez te 25 lat?:) odwrócić uwagę opini publicznej> przegłosować coś> podzielić sie prowizjami, popisowe zagranie. Internet jest pełen idiotów którzy dalej beda glosować na PiS i Platforme. Za 10 lat bedziemy mówić po niemiecku

 11. Adrian Prokopczyk No mogła wyjść , ale my tu jak użyteczni idioci roztrząsamy pierdoły , a w tym czasie Komoruski wikłał się w zeznaniach , a platfusy z peslami chcieli przehandlować lasy państwowe. To są ważne tematy , a nie ploty jak i gdzie Pawłowska sałatkę zjadła

 12. No mogła wyjść , ale my tu jak użyteczni idioci roztrząsamy pierdoły , a w tym czasie Komoruski wikłał się w zeznaniach , a platfusy z peslami chcieli przehandlować lasy państwowe. To są ważne tematy , a nie ploty jak i gdzie Pawłowska sałatkę zjadła

 13. Leopold Budniewski z tymi lasami państwowymi to nie sprywatyzują ich, głównie dlatego że jest to jedna z najlepiej prosperujących spółek państwowych. PO, PIS, PSL, SLD, TR, KNP to jedno i to samo prawicowe ścierwo.

 14. Napisaliście "Jarosław Kaczyński postanowił, że nie poinformuje marszałka Sikorskiego w jakim trybie zabiera głos. "

  To teraz bardzo proszę o dokładne odsłuchanie od 2:53. W 2:57 Kaczyński – "w formalnym"
  Jak ktoś się zajmuje pisaniem artykułu, to niech robi to dobrze. Wprowadzacie w błąd ludzi, którzy tylko to czytają.

 15. Adrian Prokopczyk Były już dobrze prosperujące spółki , nawet lepiej od Lasów . I co ? sprywatyzowali i zniszczyli :-( . Co do tego , kto jest prawicowy …… . Akurat w Polsce przyjęło się , że prawica łączy się z : konserwatyzmem , patriotyzmem , katolicyzmem. W takim rozumieniu nie każda z ww. partii jest prawicowa . Ale róznie można na to patrzeć . Korwin powie , ze jest jedyną w Polsce prawicą , a spora część narodowców uzna że jest pomiędzy .

 16. Posiedzenie Rządu. Na stole obrad rządu cały, obfity bufet, który w migawkach tv z posiedzeń rzuca się wprost w oczy, jednak media sprawy "wielkiego żarcia" nie nagłaśniają. Wszystko jest OK.
  Posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Same grube ryby, profesorowie prawa, ministrowie i sędziowie. "Elity". Przed każdym z członków stoi żarcie i napoje, które szybko znikają z talerzy i są regularnie uzupełniane. W mediach o "wielkim żarciu" cisza, mimo tego że było to filmowane ale nie upowszechnione. Teraz też wszystko jest OK.
  Posiedzenie rady nadzorczej TVP. Przy stole obrad bufet wysokiej klasy restauracyjnej: różnorodne wędliny, pasztety, sery, sałatki, owoce. Przed obradującymi członkami rady talerzyki z tymi specjałami, z których podjadają oni w czasie dyskusji. "Wielkie żarcie" w mediach znowu bez echa. Znowu wszystko jest OK.
  Nocne posiedzenie Sejmu. Setki ważnych głosowań, PO-PSL chcą zmienić Konstytucje RP żeby sprzedać w prywatne ręce Lasy Państwowe a kasę wypłacić Przedsiębiorstwu Holocaust (który to już raz mamy płacić za nie nasze zbrodnie ???) Przed Sikorskim kawa, herbata (ośmiorniczek tym razem nie jadł), przed innymi posłami też widoczne napoje i jedzenie. I nagle typek od PaliKmiota dostrzega prof.Pawłowicz która je sałatke. "Hańba" – grzmi z mównicy fan wibratorów, dewiantów, lewactwa i trawki. "Ja to powiadam, jakiem jest Rozenek, to hańba" – nie przestaje, używając całego swojego autorytetu Mainstreamowe media tego już nie mogły wybaczyć. Wiocha. Jak tak można? Jeść sałatke? Mogła olać te głosowania i jeść w stołówce, przecież są posłowie "z klasą" którzy mają w d… głosowania. Żeby poszła do Sowy i Przyjaciół na ośmiorczniczki i wydała pare tyś. to zrozumiałe – trzeba mieć klase jak Sikorski i jego kolesie z PO, jak się bawić (za podatników kase) to się bawić, a nie tak poprostu jeść sałatke w Sejmie? Nie mogła jak Niesiołowski jeść własnych glutów z nosa? Ten to ma klase. Ale ta wieśniara jadła sałatke.
  Wniosek? Jak to dobrze że nad wszystkim czuwa (T)usk (V)ision (N)etwork i wierne władzy media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ